Koszyk jest pusty

Życzenia na Nowy Rok Pański 2018

Kochani Przyjaciele Dzieła i Fundacji Fiat Voluntas Tua!

   Tak szybko opadają kartki z ziemskich kalendarzy, przed nami kolejny Nowy Rok Pański 2018! A niepowstrzymany czas już wydaje się pokazywać Anno Domini 2019 i po nim następny, i znów następny… Pytam o jutro, o pojutrze… I zastanawiam się, co przyniosą te nadchodzące lata?

 

   Odkrywam, że wszystko zależy od "teraz" i "dziś" – od oddania z chwili na chwilę, od wierności z godziny na godzinę, od wytrwałości z tygodnia na tydzień, od cierpliwości z miesiąca na miesiąc, od ofiarności z roku na rok, zawsze, ciągle, jedynie… Jestem przekonany, że najważniejszy jest mój codzienny wybór i nieustanne w akcie miłości przyjmowanie JEZUSA na KRÓLA i PANA! Tylko to bowiem pociąga do naśladowania CHRYSTUSA, do zgody na Krzyż – napotkany, niechciany, przygniatający… Tylko to budzi Oblubieńczą i Ukrzyżowaną Miłość i uzdalnia do pokornego wypowiedzenia słów FIAT VOLUNTAS TUA – BĄDŹ WOLA TWOJA!

 

   Słucham ludzi. Odgaduję ich serca i nadzieje. Widzę polityków kreujących wizje przyszłości i tych, którzy za nimi patrzą przez różowe okulary, z otuchą i pociechą na lepsze jutro w objęciach MARYI, PANI, MATKI i KRÓLOWEJ POLSKI. Spotykam też buntujących się, wątpiących, zranionych, niepewnych, spoglądających przez rozmazane szyby, szare, czarne, smutne, w posmaku beznadziei, bez wiary i Boga.

 

   Tyle oczekiwań, planów i pragnień. Tyle życzeń płynie przez ziemię i słów "Wszystkiego Najlepszego". Tyle historii i przeżyć, ilu ludzi. Tyle wydarzeń minionych, teraźniejszych i tych przyszłych pod znakiem zapytania.

 

   Z ufnością w Nowy Początek – Roku Pańskiego 2018 wołam o obecność Boga i błogosławieństwo Boże w każdym człowieku, dobre wybory i decyzje, pokój, miłość, przebaczenie i zgodę!
"Bądź wola Twoja… chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj…".

 

   W Anno Domini 2018 życzę Wam, aby dobry i najukochańszy Bóg, w Trójcy Jedyny, za pośrednictwem Maryi, pomocą św. Józefa, wstawiennictwem rzeszy Aniołów i Świętych obdarował Was wszelakim dobrem duchowym i materialnym, niezliczonymi łaskami, zdrowiem, błogosławił Waszym rodzinom, pracom, zamierzeniom i temu wszystkiemu, co pozwoli wybudować w Waszych duszach i sercach ARKĘ, ocalającą Waszą wiarę, nadzieję i miłość, najcenniejszy i jedyny SKARB, dzięki którym będziecie mogli dopłynąć do jedynego bezpiecznego PORTU ZBAWIENIA.

 

    Jednocześnie składam Wszystkim najserdeczniejsze Bóg zapłać za wszelką modlitwę, ofiary i przyjaźń.

 


W imieniu Fundacji Fiat Voluntas Tua
Z kapłańskim błogosławieństwem
na Nowy Rok Pański 2018 –

Ks. Maciej Bagdziński