Koszyk jest pusty

Apel z prośbą o modlitwę

Kochani przyjaciele naszej Fundacji i dzieła FIAT VOLUNTAS TUA!

Zwracam się do Was z prośbą o włączenie się do wspólnej modlitwy w miesiącu lipcu w intencji pozyskania ziemi pod budowę naszego dzieła „FIAT”.

Prosimy o odmówienie, w tej intencji, codziennie w miesiącu lipcu LITANII DO NAJDROŻSZEJ KRWI CHRYSTUSA.

Chętnych prosimy o zgłaszanie się przez e -mail do naszej bazy, wysyłając IMIĘ i NAZWISKO (może być wymyślone przez tych którzy mają jakieś obawy lub chcą pozostać anonimowi).

Wysłanie swojego zgłoszenia jest jednoznaczne ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych.

- lub za pomocą formularza obok

 

Każda osoba, która zdeklaruje się do codziennej modlitwy w tej intencji, zostanie wpisana do księgi osób modlących się w intencjach Fundacji. Księga ta zostanie potem wmurowana w główny ołtarz kaplicy domu „FIAT” z tą intencją, aby owoce sprawowanych Mszy Świętych, adoracji i nabożeństw, spływały również na wszystkie osoby wpisane do księgi.

W miesiącu LIPCU zostanie odprawiona Msza Święta w Ziemi Świętej w intencji wszystkich osób, które włączyły się do tej modlitwy. Co miesiąc sprawowana jest również Msza Święta za wszystkich dobrodziejów i modlących się za dzieło Fiat.

                                    Ks. Maciej Bagdziński

Image

Wybrane artykuły dotyczące kultu Najdroższej Krwi Chrystusa

 

"Ludzkość, tak często raniona przez nienawiść i przemoc, odczuwa coraz bardziej niż kiedykolwiek potrzebę skuteczności działania Krwi Zbawiciela.
W Niej zawiera się Wielka moc miłości Chrystusa, nadzieja,
a także droga pojednania".   

 

Święty Jan Paweł II

Lipiec miesiącem szczególnej czci Krwi Chrystusa

   1 lipca zgromadzenia żyjące według duchowości Krwi Chrystusa obchodzą uroczystość Przenajdroższej Krwi Chrystusa. Centrum kultu stanowi adoracja i komunia eucharystyczna, a także rozważania momentów przelania Krwi przez Chrystusa zawarte w liturgii i Piśmie Świętym. Publiczną i prywatną formą modlitwy może być także Litania do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana. Św. Jan XXIII ogłosił w 1960 r. list apostolski „Inde a Primis” o rozszerzaniu nabożeństwa ku czci Przenajdroższej Krwi Pana Naszego Jezusa Chrystusa. W ten sposób Ojciec Święty zachęcał wiernych, aby w lipcu tematem swych rozmyślań uczynili Krew Chrystusa. „Niechaj rozważają o niesłychanie obfitej i nieogarnionej wartości tej Krwi prawdziwie najdroższej” – pisał i przypomniał o siedmiu momentach, w których Jezus przelewał swoją krew. Były to: obrzezanie, modlitwa w Ogrójcu, biczowanie, ukoronowanie cierniem, droga krzyżowa, przybicie do krzyża i przebicie boku włócznią. „Ta sama Krew Boża płynie we wszystkich sakramentach Kościoła, dlatego nie tylko słuszną jest rzeczą ale wielce sprawiedliwą, aby tej Krwi składali wszyscy odrodzeni w jej zbawczych strumieniach hołd adoracji, podyktowanej wdzięcznością i miłością” – czytamy w papieskim liście. Papież pokreślił, że centrum adoracji Krwi Chrystusa jest chwila jej podniesienia podczas ofiary Mszy św., a swe przedłużenie znajduje ona w akcie Komunii eucharystycznej. „I tak uzdolnieni chrześcijanie idą na spotkanie codziennych wyzwań i przeciwności, zbożnych wyrzeczeń, a czasem samego męczeństwa” – pisał Jan XXIII.

   Wielkim czcicielem i propagatorem tego kultu był ks. Kasper del Bufalo, który w 1815 r. założył Zgromadzenie Misjonarzy Krwi Chrystusa. Niespełna dwadzieścia lat później pod wpływem jego kazań powstało zgromadzenia Sióstr Adoratorek Przenajdroższej Krwi Chrystusa. Uroczystość poświęcona Przenajdroższej Krwi Jezusa Chrystusa sięga swymi korzeniami do corocznych obchodów związanych z relikwiami przechowywanymi w kościele San Nicola in Carcere w Rzymie, które według tradycji są skrawkiem płaszcza setnika, który przebił włócznią Ukrzyżowanego, aby upewnić się o Jego śmierci.

   10 sierpnia 1849 r. Pius IX rozszerzył na cały Kościół święto Przenajdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa, które było obchodzone w pierwszą niedzielę czerwca.

   Pius X w 1914 r. ustalił datę liturgicznych obchodów na dzień 1 lipca.

   W 1934 r. Pius XI podniósł te obchody do stopnia uroczystości. Po reformie Pawła VI Krew Chrystusa czczona jest w całym Kościele w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Zgromadzenia, żyjące według duchowości Krwi Chrystusa, obchodzą jednak święto Przenajdroższej Krwi Chrystusa 1 lipca jako uroczystość.

 

Artykuł opublikowany na stronie:  http://niedziela.pl/artykul/5423/Lipiec-miesiacem-szczegolnej-czci-Krwi

Zgłoś się do wspólnej modlitwy:
Pola oznaczone (*) są wymagane
Potwierdź że jesteś człowiekiem!
Image